ClimaHoll
Компанія виконує всі необхідні монтажні роботи з встановлення мікроклімату та кондиціонування повітря
Які переваги кондиціонерів?
Використання кондиціонера в умовах міста дозволяє більшу частину дня тримати зачиненими вікна, не допускаючи проникнення вуличного пилу і вихлопних газів. Це також тільки зміцнює здоров’я, адже в сучасному міському повітрі чимало вкрай шкідливих для людини речовин.
Наступним перевагою мають кондиціонери останніх моделей — адже вони не тільки охолоджують повітря і затримують частинки пилу, але і якісно змінюють його — підвищують кількість корисних і освіжаючих повітря негативних іонів (іонізують повітря), можуть додавати незначна кількість озону — газу, що надає повітрю запах свіжості (такий запах після грози і обумовлений утворенням озону) і здатну вбивати бактерії, зволожують повітря. Все це підвищує якість повітря в приміщенні, робить його більш корисним. Деякі кондиціонери містять у своїх фільтрах вітамін С — для розпилення в приміщенні, або ефірні масла — наприклад, помічено що м’ятна олія на 20% підвищує працездатність, тому кондиціонери з ним активно використовуються в офісах.
Які недоліки кондиціонерів?
Наступним недоліком кондиціонера є той факт, що він створює досить потужний струмінь прохолодного повітря, який практично нічим не відрізняється від банального протягу. Тому не можна направляти кондиціонер на ліжко в спальні або на крісло в робочому кабінеті — кілька годин такого продування і можливо поява широкого спектру захворювань, від застуди та ангіни до загострення радикуліту й запалення нирок. Якщо ви використовуєте кондиціонер старого зразка, то вам необхідна компактна установка для зволоження повітря — вода, що стікає з кондиціонера — це волога повітря, яка так і не дійшла до приміщення. Надмірно сухе повітря сушить слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, що негативно позначається на їх стані.
Крім того, більшість сучасних кондиціонерів не забезпечують заміну повітря (не збільшують повітрообмін), а просто охолоджують його. Так як часто робота кондиціонера відбувається при закритих дверях і вікнах, це призводить до накопичення вуглекислого газу і зменшення вмісту кисню в приміщенні, що супроводжується у людини симптомами гіпоксії — підвищеною стомлюваністю, головними болями, зниженням працездатності. Тому при роботі кондиціонера необхідно хоча б два рази в день провітрювати приміщення.
Фільтри більшості кондиціонерів з-за своїх умов (постійний приплив свіжого повітря, вологість) являють собою ідеальний розсадник бактерій, які можуть задуватися в кімнату. Приклади цього вже є — наприклад, бактерія, що викликає важку пневмонію (легіонельоз), вражає людей в Америці та інших країнах саме через кондиціонери. Тому необхідно щорічно змінювати фільтри для профілактики бактеріальних інфекцій.
Як бачимо, переваг у кондиціонера досить багато, а недоліки проявляються повною мірою тільки при неправильній експлуатації. Тому використовуйте кондиціонер правильно і у вас не виникне з ним ніяких проблем.
Як користуватися кондиціонером взимку?
Кондиціонер або звичайний електрообігрівач?
споживає дуже багато енергії;
нерівномірно прогріває приміщення, внаслідок чого доводиться включати його на велику потужність, щоб опалювати віддалені кути;
довго нагріває повітря в приміщенні до комфортного.
Кондиціонер на обігріві працює інакше, ніж електрообігрівач. При охолодженні повітря він переносить тепло з приміщення на вулицю через обмінник зовнішнього блоку. При роботі в режимі обігріву функції кондиціонера змінюються прямо протилежно: прилад опалює приміщення, завдяки охолодженню повітря на вулиці.
Це відбувається за рахунок того, що кондиціонер використовує електроенергію виключно для роботи вентиляторів і компресора, що переносять тепло в приміщення.
Виходячи з цього, основна функція кондиціонера полягає в тому, що він переносить тепло в режимі теплового насоса і витрачає електроенергії набагато менше, ніж віддає тепла в приміщення. В цьому плані побутовий кондиціонер може набагато краще справлятися із завданням, бо має регульовану потужність: після того, як температура в Вашому домі встановилася на необхідному показнику. Такий кондиціонер не відключається, а за рахунок зниження оборотів компресора може підтримувати тепло в потрібному режимі, допомагаючи зберегти чималу кількість електроенергії.
Щоб переносити тепло, в приладі застосовуються необхідні речовини, що називаються холодоагентами, які контактують з навколишнім повітряним середовищем через теплообмінники наступними етапами:
тепло з однієї повітряної ніші, холодоагентом поглинається через обмінник тепла;
компресор перекачує холодоагент в інший теплообмінник;
сконцентроване холодоагентом тепло переноситься в повітря.
Переносний кондиціонер, як джерело тепла?
За таким же принципом може працювати моноблок на обігрів, використовуючи в цьому випадку не фреонову контурну систему, а керамічний теплонагрівач.
У всякому разі, такий варіант взимку досить зручний і обігрів цим способом не викликає особливих проблем. Мобільність кондиціонера дозволяє перекочувати його з однієї кімнати в іншу, рівномірно прогріваючи все приміщення.
Як включити режим обігріву?
Щоб включити кондиціонер на обігрів, потрібно скористатися пультом:
натисніть кнопку включення ( «On / Off»);
знайдіть кнопку «HEAT» (тепло) і натисніть на неї;
якщо «HEAT» на пульті немає, там обов’язково повинна бути кнопка “MODE” (перемикання режимів) або будь-яка інша, над якою намальовані крапелька, сніжинка, сонечко і вентилятор; Якщо на пульті НЕМАЄ ні сонечка, ні напису «НЕАТ», але інші режими є і відображаються, це означає, що Ваша система не може обігрівати приміщення.
перемикаємо режими, поки не з’явиться сонечко або напис «HEAT»;
за допомогою «+» і «-» (або стрілок вгору та вниз) необхідно налаштувати потрібну температуру. Вона повинна бути вищою за ту, яка зараз в приміщенні;
спочатку зазвичай включається вентилятор і тільки потім повітря починає нагріватися;
через 5 (максимум 10) хвилин кондиціонер повинен почати працювати на тепло. На деяких моделях спочатку налаштовують дані на пульті і тільки потім натискають кнопку «On / Off». Пам’ятайте, що система обов’язково повинна реагувати на Ваше натискання: пищати, блимати, включатися і вимикатися.
Навіть якщо у Вас є сонечко або напис «HEAT», це не дає гарантії, що кондиціонер допоможе нагріти приміщення. Іноді виробники використовують стандартні пульти для всіх своїх пристроїв. Краще все-таки уточнити характеристики саме Вашої моделі.