+38 066 284 98 98 climaholl@gmail.com

ClimaHoll

Компанія виконує всі необхідні монтажні роботи з встановлення мікроклімату та кондиціонування повітря

Які переваги кондиціонерів?
Переваги кондиціонера очевидні — він значно полегшує життя людям, створюючи сприятливу температуру у їхніх будинках. Причому ця перевага полягає не тільки в комфорті людей, а й у збереженні їх здоров’я або навіть життя — висока температура повітря вкрай негативно впливає на людей із серцево-судинними захворюваннями, викликаючи загострення патологічних процесів. Все це може закінчитися гіпертонічним кризом, інфарктом або інсультом.

Використання кондиціонера в умовах міста дозволяє більшу частину дня тримати зачиненими вікна, не допускаючи проникнення вуличного пилу і вихлопних газів. Це також тільки зміцнює здоров’я, адже в сучасному міському повітрі чимало вкрай шкідливих для людини речовин.

Наступним перевагою мають кондиціонери останніх моделей — адже вони не тільки охолоджують повітря і затримують частинки пилу, але і якісно змінюють його — підвищують кількість корисних і освіжаючих повітря негативних іонів (іонізують повітря), можуть додавати незначна кількість озону — газу, що надає повітрю запах свіжості (такий запах після грози і обумовлений утворенням озону) і здатну вбивати бактерії, зволожують повітря. Все це підвищує якість повітря в приміщенні, робить його більш корисним. Деякі кондиціонери містять у своїх фільтрах вітамін С — для розпилення в приміщенні, або ефірні масла — наприклад, помічено що м’ятна олія на 20% підвищує працездатність, тому кондиціонери з ним активно використовуються в офісах.

Які недоліки кондиціонерів?
Найпоширеніша небезпека використання кондиціонера — можливість розвитку гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). Це відбувається з-за різкого перепаду температур на вулиці в кондиціонованому приміщенні — нерідко буває так, що за вікном температура +35-38, а кондиціонер налаштований на +17. Такий перепад температур, особливо кілька разів за день, здатний розхитати будь імунітет і сприяти розвитку інфекційних захворювань.

Наступним недоліком кондиціонера є той факт, що він створює досить потужний струмінь прохолодного повітря, який практично нічим не відрізняється від банального протягу. Тому не можна направляти кондиціонер на ліжко в спальні або на крісло в робочому кабінеті — кілька годин такого продування і можливо поява широкого спектру захворювань, від застуди та ангіни до загострення радикуліту й запалення нирок. Якщо ви використовуєте кондиціонер старого зразка, то вам необхідна компактна установка для зволоження повітря — вода, що стікає з кондиціонера — це волога повітря, яка так і не дійшла до приміщення. Надмірно сухе повітря сушить слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, що негативно позначається на їх стані.

Крім того, більшість сучасних кондиціонерів не забезпечують заміну повітря (не збільшують повітрообмін), а просто охолоджують його. Так як часто робота кондиціонера відбувається при закритих дверях і вікнах, це призводить до накопичення вуглекислого газу і зменшення вмісту кисню в приміщенні, що супроводжується у людини симптомами гіпоксії — підвищеною стомлюваністю, головними болями, зниженням працездатності. Тому при роботі кондиціонера необхідно хоча б два рази в день провітрювати приміщення.

Фільтри більшості кондиціонерів з-за своїх умов (постійний приплив свіжого повітря, вологість) являють собою ідеальний розсадник бактерій, які можуть задуватися в кімнату. Приклади цього вже є — наприклад, бактерія, що викликає важку пневмонію (легіонельоз), вражає людей в Америці та інших країнах саме через кондиціонери. Тому необхідно щорічно змінювати фільтри для профілактики бактеріальних інфекцій.

Як бачимо, переваг у кондиціонера досить багато, а недоліки проявляються повною мірою тільки при неправильній експлуатації. Тому використовуйте кондиціонер правильно і у вас не виникне з ним ніяких проблем.

Як користуватися кондиціонером взимку?
Жителі міст використовують кондиціонер для обігріву квартири восени, поки комунальні служби не включили опалення. Заміські будинки застосовують його в якості альтернативного джерела тепла. Чи безпечно використовувати цей прилад в режимі обігріву восени і взимку і як його для цього можна налаштувати? Давайте поговоримо!
Кондиціонер або звичайний електрообігрівач?
Обігрівач працює за рахунок активного перетворення і споживання електроенергії і тому він помітно програє функціям кондиціонеру в наступному плані:

споживає дуже багато енергії;
нерівномірно прогріває приміщення, внаслідок чого доводиться включати його на велику потужність, щоб опалювати віддалені кути;
довго нагріває повітря в приміщенні до комфортного.
Кондиціонер на обігріві працює інакше, ніж електрообігрівач. При охолодженні повітря він переносить тепло з приміщення на вулицю через обмінник зовнішнього блоку. При роботі в режимі обігріву функції кондиціонера змінюються прямо протилежно: прилад опалює приміщення, завдяки охолодженню повітря на вулиці.

Це відбувається за рахунок того, що кондиціонер використовує електроенергію виключно для роботи вентиляторів і компресора, що переносять тепло в приміщення.

Виходячи з цього, основна функція кондиціонера полягає в тому, що він переносить тепло в режимі теплового насоса і витрачає електроенергії набагато менше, ніж віддає тепла в приміщення. В цьому плані побутовий кондиціонер може набагато краще справлятися із завданням, бо має регульовану потужність: після того, як температура в Вашому домі встановилася на необхідному показнику. Такий кондиціонер не відключається, а за рахунок зниження оборотів компресора може підтримувати тепло в потрібному режимі, допомагаючи зберегти чималу кількість електроенергії.

Щоб переносити тепло, в приладі застосовуються необхідні речовини, що називаються холодоагентами, які контактують з навколишнім повітряним середовищем через теплообмінники наступними етапами:

тепло з однієї повітряної ніші, холодоагентом поглинається через обмінник тепла;
компресор перекачує холодоагент в інший теплообмінник;
сконцентроване холодоагентом тепло переноситься в повітря.

Переносний кондиціонер, як джерело тепла?
Що робити, якщо без обігріву таким приладом не обійтися? Цілком доречно застосовувати пересувний підлоговий агрегат, призначений для опалення приміщення. Тим більше, що його можна поставити практично в будь-яке місце квартири. Моноблок, застосований для охолодження, використовує фреон і оснащений потужним насосом і довгою гофрованою трубою, що викидається за вікно для відведення гарячого повітря.

За таким же принципом може працювати моноблок на обігрів, використовуючи в цьому випадку не фреонову контурну систему, а керамічний теплонагрівач.

У всякому разі, такий варіант взимку досить зручний і обігрів цим способом не викликає особливих проблем. Мобільність кондиціонера дозволяє перекочувати його з однієї кімнати в іншу, рівномірно прогріваючи все приміщення.

Як включити режим обігріву?
Якщо Ви хочете налаштувати кондиціонер на тепло, але втратили інструкцію і не знаєте, як це зробити, не переживайте. Всі подібні пристрої працюють приблизно однаково, а тому і включити тепло Ви зможете, якщо скористаєтеся нашими порадами. Але для початку переконайтеся, що Ваш кондиціонер все-таки можна налаштувати на обігрів: далеко не всі моделі дозволяють це зробити. Дізнатися про характеристики свого апарату Ви зможете в інтернеті, набравши в пошуковику марку і модель.

Щоб включити кондиціонер на обігрів, потрібно скористатися пультом:

натисніть кнопку включення ( «On / Off»);
знайдіть кнопку «HEAT» (тепло) і натисніть на неї;
якщо «HEAT» на пульті немає, там обов’язково повинна бути кнопка “MODE” (перемикання режимів) або будь-яка інша, над якою намальовані крапелька, сніжинка, сонечко і вентилятор; Якщо на пульті НЕМАЄ ні сонечка, ні напису «НЕАТ», але інші режими є і відображаються, це означає, що Ваша система не може обігрівати приміщення.
перемикаємо режими, поки не з’явиться сонечко або напис «HEAT»;
за допомогою «+» і «-» (або стрілок вгору та вниз) необхідно налаштувати потрібну температуру. Вона повинна бути вищою за ту, яка зараз в приміщенні;
спочатку зазвичай включається вентилятор і тільки потім повітря починає нагріватися;
через 5 (максимум 10) хвилин кондиціонер повинен почати працювати на тепло. На деяких моделях спочатку налаштовують дані на пульті і тільки потім натискають кнопку «On / Off». Пам’ятайте, що система обов’язково повинна реагувати на Ваше натискання: пищати, блимати, включатися і вимикатися.
Навіть якщо у Вас є сонечко або напис «HEAT», це не дає гарантії, що кондиціонер допоможе нагріти приміщення. Іноді виробники використовують стандартні пульти для всіх своїх пристроїв. Краще все-таки уточнити характеристики саме Вашої моделі.

Не включається режим обігріву?
Якщо вже минуло 10, а то і 15 хвилин, а кондиціонер все ще не почав виробляти тепло, значить, або він не призначений для цього, або в ньому щось зламалося. Також може бути ще одна причина: Вам так і не вдалося правильно скористатися налаштуванням. Спробуйте зробити все спочатку, уважно читаючи нашу інструкцію і прислухаючись до реакції системи. Через 10-15 хвилин після включення, піднесіть руку до приладу і перевірте, чи йде з нього тепло.